Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է արդարադատության նախարարի հետ
2025 թվականի ապրիլի 25-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է արդարադատության նախարար Պաատա Սալիայի հետ։
Հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը խոսեց քրեակատարողական հիմնարկներ այցելությունների արդյունքում բացահայտված մարտահրավերների մասին։ Քննարկվեցին նաև համակարգում ընթացող բարեփոխումները, վերասոցիալականացման և վերականգնողական բուժման գործընթացը։
Կողմերը համաձայնության եկան շարունակել խորացնել համագործակցությունը մարդու իրավունքների պաշտպանության ամրապնդման առումով։
Արդարադատության նախարարությունում կայացած հանդիպմանը մասնակցել են Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալներ Թամար Գվարամաձեն, Էլենե Ղուդուշաուրին և Իրինա Չիխլաձեն։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև՝ արդարադատության փոխնախարարներ Բեքա Ձամաշվիլին, Գիորգի Դգեբուաձեն և Լաշա Մաղրաձեն, ինչպես նաև Հատուկ ուղղիչ հիմնարկների ծառայության պետ Նիկա Ցխարաշվիլին։

Public Defender Meets with Minister of Justice
On April 25, 2025, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani met with Minister of Justice Paata Salia.
The Public Defender spoke about the challenges identified during his visits to penitentiary institutions. The reforms ongoing in the system and the process of resocialization and rehabilitation were also discussed.
The parties agreed to further deepen cooperation in terms of strengthening human rights protection.
The meeting, held at the Ministry of Justice, was attended by the Deputies of the Public Defender, Tamar Gvaramadze, Elene Ghudushauri and Irina Chikhladze; as well as the Deputies of the Minister of Justice, Beka Dzamashvili, Giorgi Dgebuadze and Lasha Maghradze, and the Head of the Special Penitentiary Service, Nika Tskharashvili.