Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության (IOM) վրացական առաքելության ղեկավարի հետ
2023 թվականի հոկտեմբերի 17-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Վրաստանում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության (IOM) առաքելության ղեկավար Սանյա Չելեբիչ Լուկովացին և ծրագրի համակարգող Մարկ Հուլցին։
Ներածական հանդիպմանը խոսվեց երկրում միգրանտների իրավունքների, այդ թվում՝ նրանց ինտեգրման, աշխատանքի տեղավորման և խտրականությունից պաշտպանվելու մասին։
Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը (IOM) տարիներ շարունակ սերտորեն համագործակցում է Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել են նաև համագործակցությունը շարունակելու և խորացնելու հնարավորությունները։

Public Defender Meets with Chief of Mission of IOM Georgia
On October 17, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met withSanja Celebic Lukovac, Chief of the International Organization for Migration (IOM) Mission to Georgia, and Program Coordinator Marc Hulst.
The topic of discussion at the introductory meeting was the rights situation of migrants, including their integration, employment and protection from discrimination.
The International Organization for Migration (IOM) has been working closely with the Public Defender’s Office for years. The possibilities for continuing and deepening cooperation were also discussed at the meeting.