Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Վրաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան ներկայացուցիչների հետ
2023 թվականի սեպտեմբերի 26-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Վրաստանում Շվեյցարիայի դեսպանության Հարավային Կովկասում մարդկային անվտանգության հարցերով խորհրդական Նորբերտ Ռյուտշեի, Կովկասի և Արևմտյան Բալկանների ծրագրի սպա Քրիստոֆ Շպետի հետ և ներկայացրել երկրում հակամարտությունից տուժած բնակչության իրավական վիճակը, Ժողովրդական պաշտպանի մանդատը և գրասենյակի առջև ծառացած մարտահրավերները։
Լևան Իոսելիանին շեշտը դրեց օկուպացված տարածքների բնակիչների խնդիրների վրա։ Նա խոսեց ազատ տեղաշարժի, փաստաթղթերի կազմակերպման, կրթության և առողջապահության հասանելիության ուղղությամբ առկա մարտահրավերների և դրանց լուծման հնարավոր ուղիների մասին։
Ներածական հանդիպմանը մասնակցել են նաև Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի` հակամարտությունից տուժած տարածաշրջաններում մարդու իրավունքների հարցերով խորհրդական Մերի Կոճլամազաշվիլին և Վրաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան խաղաղության և մարդու իրավունքների պատասխանատու Գիորգի Կանաշվիլին:

Public Defender Meets with Representatives of Swiss Embassy in Georgia
On September 26, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Norbert Rütsche, Adviser for Human Security in the South Caucasus at the Embassy of Switzerland to Georgia, and Christoph Shpedt, Caucasus and Western Balkans Programme Officer. The Public Defender discussed the rights situation of the conflict-affected population in the country, the mandate of the Public Defender and the challenges facing the Public Defender’s Office.
Levan Ioseliani focused on problems of the population of the occupied territories, namely challenges relating to freedom of movement, documentation, access to education and health care, and discussed possible solutions.
The introductory meeting was also attended by Meri Kochlamazashvili, Adviser to the Public Defender of Georgia for Human Rights in Conflict-Affected Regions, and Giorgi Kanashvili, Peace and Human Rights Officer of the Embassy of Switzerland to Georgia.