Ժողովրդական պաշտպանը այցելել է Խուլոյի մունիցիպալիտետի Քվեմո Վաշլովանի գյուղում էկոմիգրանտների համար նախատեսված սոցիալական բնակարաններ
2025 թվականի հուլիսի 26-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին այցելել է Խուլոյի մունիցիպալիտետի Քվեմո Վաշլովանի գյուղի էկոմիգրանտների համար նախատեսված սոցիալական բնակարաններ, զննել կառույցի ենթակառուցվածքները և զրուցել այնտեղի բնակիչների հետ։
Հանրային պաշտպանի հետ հանդիպման ժամանակ սոցիալական բնակարանների բնակիչները խոսել են խմելու ջրամատակարարման խնդրի և կոյուղու համակարգի անսարքության պատճառով առաջացած անբավարար սանիտարահիգիենիկ պայմանների մասին։ Բացի այդ, քանի որ շենքը գազաֆիկացված չէ, ընտանիքները ձմռանը ստիպված են բավականին շատ գումար ծախսել ջեռուցման վրա։
Բնակարանի ներքին բակն ինքնին լավ կահավորված չէ, բնակարանում ապրող երեխաների համար ո՛չ հրապարակ կա, ո՛չ էլ մարզադաշտ։
Ժողովրդական պաշտպանը շարունակում է այցելել երկրում գործող սոցիալական բնակարանային հաստատություններ և հանդիպել տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարների հետ՝ հայտնաբերված խնդիրները վերացնելու համար։

Public Defender Visits Social Housing for Eco-Migrants in Kvemo Vashlovani Village of Khulo Municipality
On July 26, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, visited the social housing for eco-migrants in the village of Kvemo Vashlovani, Khulo municipality, inspected the infrastructure of the facility and spoke with the residents.
During the meeting with the Public Defender, the residents of the social housing spoke about the problem with drinking water supply and inadequate sanitary and hygienic conditions caused by the malfunction of the sewage system. In addition, since the building is not gasified, families have to spend quite a lot on heating during the winter.
The yard of the housing is not well-maintained, there is neither a park nor a stadium for children living in the housing.
The Public Defender continues to visit social housing facilities operating in the country and meet with the heads of local self-government bodies in order to eliminate the problems identified.