Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի Վրաստանի գրասենյակի ղեկավարի հետ
2025 թվականի սեպտեմբերի 5-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Իրինե Չիխլաձեն հանդիպեցին ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) Վրաստանի գրասենյակի ղեկավար Ջեսպեր Մոլլերի հետ։
Հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկեցին Վրաստանում երեխաների իրավունքների պաշտպանության վիճակը և Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի ու UNICEF-ի վերջին գործունեությունը այս առումով։ Ջասպեր Մոլլերը Ժողովրդական պաշտպանին ներկայացրեց կազմակերպության Վրաստանի վերաբերյալ պարբերական զեկույցի հիմնական արդյունքները, ինչպես նաև ներկա և ապագա նախագծերի ուղղությունները։
Խոսելով բազմամյա արդյունավետ համագործակցության շարունակականության մասին՝ կողմերը շեշտեցին երեխաների իրավունքների հարցերի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման և պետական մարմինների կողմից երեխաների հետ կապված վիճակագրական տվյալների հավաքագրման և վերլուծության մեխանիզմի կատարելագործման, բռնության զոհ երեխաների իրավունքների վիճակի, ինչպես նաև Բարնահուսի մոդելի աշխարհագրական ընդլայնման և ամրապնդման կարևորությունը։

Public Defender Meets with UNICEF Country Representative in Georgia
On September 5, 2025, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani and Deputy Public Defender Irine Chikhladze met with UNICEF Country Representative in Georgia, Jesper Moller.
The parties discussed the children’ rights situation in Georgia and the recent activities of the Public Defender's Office and UNICEF in this regard. Jesper Moller introduced the Public Defender to the main findings of the organization's periodic report on Georgia, as well as the directions of ongoing and planned projects.
Speaking of continuing their long-standing fruitful cooperation, the parties emphasized the need to raise awareness of children's rights and improve the mechanism for collecting and analyzing child-related statistical data by state agencies, the rights of child victims of violence, and the importance of geographical expansion and strengthening of the Barnahus model.