Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակ են այցելել Վրաստանի տեխնիկական համալսարանի ուսանողները
2024 թվականի հունվարի 24-ին, Կրթության միջազգային օրվա կապակցությամբ, Վրաստանի Տեխնիկական համալսարանի իրավագիտության և միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողներն այցելել են Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակ։
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Էլենե Ղուդուշաուրին ուսանողներին ներկայացրեց ինստիտուտի հեղինակությունը, դրա իրականացման երաշխիքները, ապարատի կազմն ու կառուցվածքը։
Մարդու իրավունքների կրթության դեպարտամենտի ղեկավար Գվանցա Դավիթաշվիլին խոսեց վերապատրաստման ծրագրերում մարդու իրավունքների կրթության ինտեգրման կարևորության մասին: Միաժամանակ նա ընդգծեց մարդու իրավունքների կրթության կանխարգելիչ դերը իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ։
Ուսանողներին հատկապես հետաքրքրում էր Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատանքը ոչ ֆորմալ կրթության ոլորտում։

On January 24, 2024, in connection with the International Day of Education, students of the Faculty of Law and International Relations of the Technical University of Georgia visited the Public Defender’s Office.
At the meeting, Deputy Public Defender Elene Ghudushauri introduced the authority of the institution, guarantees of its implementation, composition and structure of the Office to the students.
Gvantsa Davitashvili, Head of the Department of Human Rights Education, spoke about the importance of integrating human rights education into training programmes; At the same time, she emphasized the preventive role of human rights education for the protection of human rights.
Students showed special interest in the work of the Public Defender's Office in the field of non-formal education.