Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Գերագույն դատարանի նախագահի հետ
2024 թվականի մարտի 18-ին, Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Վրաստանի Գերագույն դատարանի նախագահ Նինո Քադագիձեի և Գերագույն դատարանի նախագահի տեղակալ Գիորգի Միքաուտաձեի հետ։
Հանդիպմանը խոսվել է արդար դատաքննության իրավունքի իրացման կարևորության, արդար դատարանի կայացման գործում Ժողովրդական պաշտպանի դիրքորոշման և ներգրավվածության մասին, ինչպես նաև քննարկվել են դատարանի ընկերոջ կարծիքը կիսելու հարցերը ( Ամիկուսի) Ժողովրդական պաշտպանի կողմից ներկայացված և ցմահ բանտարկյալների գործերի դատական ​​վերանայման ընթացակարգերը։

On March 18, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, met with Nino Kadagidze, Chairwoman of the Supreme Court of Georgia, and Giorgi Mikoutadze, Deputy Chairman of the Supreme Court.
The importance of realization of the right to a fair trial, the position and involvement of the Public Defender in the establishment of a fair court, as well as the consideration of the opinions of the friend of the court (amicus curiae) submitted by the Public Defender and the procedures for the hearing of cases of prisoners sentenced to life imprisonment, were discussed at the meeting.