Ժողովրդական պաշտպանն այցելել է Միխեիլ Սաակաշվիլիին
Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին 2023 թվականի մարտի 19-ին այցելել է Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին և 13 բանտարկյալների, ովքեր նույնպես բուժվում են «Վիվա Մեդ» կլինիկայում։
«Ես ու նախկին նախագահը գրեթե մեկ ժամ զրուցել ենք տարբեր թեմաներով։
Քանի որ ես բժիշկ չեմ և չունեմ համապատասխան որակավորում, չեմ մանրամասնի նրա առողջական վիճակը, դա մասնագետների խնդիրն է։
Սակայն իմ կողմից հաստատեցի, որ նրա առողջության հետ կապված բոլոր մոնիտորինգի մեխանիզմները, որ ունի Ժողովրդական պաշտպանը, այդ թվում՝ բժշկական խորհուրդը, պահպանվելու են, և այս գործընթացը իմ կողմից որևէ ընդհատում չի ունենա։ Հաստատեցի նաև, որ Ժողովրդական պաշտպանն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու է վերահսկել նրա առողջական վիճակը։
Իհարկե, կարևոր է նաև այն բանտարկյալների վիճակը, ովքեր գտնվում են այս կլինիկայում։ Նրանք ունեն նաև կոնկրետ կարիքներ, որոնք հետագայում ավելի մանրամասն կուսումնասիրեն Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչները։
Բոլոր բանտարկյալներին մաղթում եմ քաջառողջություն և շուտափույթ ազատ արձակում»,- ասել է Ժողովրդական պաշտպանը։

Public Defender Visits Mikheil Saakashvili
On March 19, 2023, Public Defender Levan Ioseliani visited third president of Georgia Mikheil Saakashvili and 13 other prisoners who are also being treated at the VivaMedi clinic.
"The former president and I talked for almost an hour on various topics.
Since I am not a doctor and do not have the relevant qualifications, I will not go into the details of his medical condition, which is the competence of specialists.
However, I confirmed to him that all the monitoring mechanisms that the Public Defender has, including the medical council, would be maintained and that I would not hamper the process. I also told him that the Public Defender would continue to supervise his health within the scope of his mandate.
Of course, the condition of other prisoners being treated in this clinic is also important. They also have specific needs, which will be studied in more detail by the Public Defender's representatives in the future.