Հանդիպում ԵՄ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչների հետ
2024 թվականի մարտի 12-ին, Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Իրինե Չիխլաձեն հանդիպել է Վրաստանում Եվրամիության դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչների հետ։
Իրինե Չիխլաձեն Մցխեթայի դաշտային գրասենյակի, մարդկային անվտանգության հարցերով աշխատող խմբի ղեկավարի տեղակալ Էլնա Ալկլևին (Շվեդիա) և միջազգային դիտորդ Ռիչարդ Ռեյտերին (Ավստրիա) ներկայացրել է, Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի մանդատը, գործունեության առաջնահերթ ոլորտները և առանձնահատկությունները, ինչպես նաև տարածքային գրասենյակների աշխատանքը։
Հանդիպմանը խոսվել է մարդու իրավունքների, հատկապես կանանց իրավունքների պաշտպանության վիճակի մասին, քննարկվել են օկուպացիոն սահմանի մոտ ապրող կանանց առօրյա սպառնալիքները։

Meeting with Representatives of EU Monitoring Mission
On March 12, 2024, Deputy Public Defender of Georgia Irine Chikhladze met with representatives of the European Union Monitoring Mission in Georgia.
Irine Chikhladze introduced the mandate of the Public Defender's Office, the priority areas and work specifics of the regional offices to Field Office Mtskheta Monitors Philippe Deprez (Belgium) and Paul Jensen Mauboe (Denmark).
The state of protection of human rights, especially the protection of women's rights, and the daily threats faced by women living near the occupation border were also discussed at the meeting.