Հանդիպում Չեխիայի դեսպանի հետ
2023 թվականի նոյեմբերի 13-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Վրաստանում Չեխիայի Հանրապետության նորանշանակ լիազոր և արտակարգ դեսպան Պետր Կուբերնատին։
Հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը և Չեխիայի դեսպանը խոսել են Եվրամիության անդամակցության կարգավիճակ ստանալու հեռանկարների և Վրաստանի կողմից իրականացվելիք բարեփոխումների մասին։
Կողմերը հատուկ ուշադրություն են դարձրել օկուպացված տարածքների մերձակայքում բնակվող բնակչության անվտանգության խնդիրներին, քննարկել օկուպացիոն գոտու մոտ Վրաստանի քաղաքացիների սպանության փաստերը, այդ թվում՝ օրեր առաջ Կիրբալի գյուղի մոտ տեղի ունեցած սպանությունը եւ ընդգծել է Ռուսաստանի Դաշնության պատասխանատվությունն այս հարցում։
Լևան Իոսելիանին դեսպանին ներկայացրել է գրասենյակի մանդատն ու առաջնահերթությունները և ընդհանուր տեղեկատվություն տրամադրել երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակի մասին։
Ժողովրդական պաշտպանը շնորհավորեց դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և հույս հայտնեց հետագա սերտ համագործակցության համար։

Meeting with Ambassador of the Czech Republic
On November 13, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Petr Kubernat, newly appointed Ambassador Plenipotentiary and Extraordinary of the Czech Republic to Georgia.
The Public Defender and the Czech Ambassador talked about the prospects of receiving the EU membership status and the reforms to be carried out by Georgia.
The parties paid particular attention to the security issues of the population living in the vicinity of the occupied territories, discussed the facts of the killing of Georgian citizens near the occupation zone, including the killing that happened a few days ago near the village of Kirbali, and emphasized the responsibility of the Russian Federation in this regard.
Levan Ioseliani introduced the mandate and priorities of the Office to the Ambassador and provided general information about the state of human rights protection in the country.
The Public Defender congratulated the Ambassador on his appointment and expressed hopes for further close cooperation.