Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի զարգացման համակարգման գրասենյակի տարածաշրջանային տնօրենի հետ
2025 թվականի ապրիլի 29-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են ՄԱԿ-ի զարգացման համակարգման գրասենյակի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Գվի Յոպ Սոնի և Վրաստանում ՄԱԿ-ի մշտական ​​համակարգող Դիդյե Տրեբյուկի հետ։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Վրաստանում մարդու իրավունքների վիճակը, վերջին օրենսդրական փոփոխությունները և ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի դերը ընթացիկ գործընթացներում։ Նրանք նաև քննարկել են Վրաստանի ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և ՄԱԿ-ի կառույցների միջև համագործակցության հարցերը։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Կայուն զարգացման/ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակի (UNSDCF) գործընկերության և ծրագրի պատասխանատու Ֆիորալաբա Շկոդրան և ՄԱԿ-ի մշտական ​​համակարգողի գրասենյակի ղեկավար Աննա Պլատոնովան։

Public Defender Meets with Regional Director of United Nations Development Coordination Office
On April 29, 2025, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, met with Didier Trebucq, UN Resident Coordinator in Georgia, and Gwi Yeop Son, Regional Director of the UN Development Coordination Office (DCO) in Europe and Central Asia.
The parties discussed the human rights situation in Georgia, recent legislative changes, and the role of the Public Defender's institution in the ongoing processes, as well as the issues of cooperation between the Public Defender's Office of Georgia and UN structures.
The meeting was also attended by Fioralba Shkodra, Sustainable Development/UNSDCF Partnership and Programme Officer at the UNDCO Regional Office in Europe and Central Asia, and Anna Platonova, HeadofUNRCOOffice.