Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Ժողովրդական պաշտպանին առընթեր ազգային փոքրամասնությունների խորհրդի անդամների հետ
2023 թվականի ապրիլի 20-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Ժողովրդական պաշտպանին առընթեր ազգային փոքրամասնությունների խորհրդի անդամների հետ։
Ներածական հանդիպմանը ներկա էին Թբիլիսիում և շրջաններում գործող ազգային փոքրամասնությունների կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Ներկաները քննարկեցին ազգային փոքրամասնությունների իրավունքների և ինտեգրման առումով երկրում առկա խնդիրներն ու ձեռքբերումները, խոսեցին մշակութային և պատմական ժառանգության պահպանման, քաղաքական կյանքում էթնիկ փոքրամասնությունների ներգրավման անհրաժեշտության, ազգային ռեսուրսների օգտագործման, երիտասարդ սերնդի, այդ թվում՝ 1+4 ծրագրի շրջանավարտների, երկրի զարգացման գործընթացի մասին: Շեշտը դրվել է հակամարտող շրջանների, հատկապես Ցխինվալիի շրջանի օսական բնակչության հետ հանրային դիվանագիտության միջոցով հարաբերություններ վարելու վրա։
Ժողովրդական պաշտպանը ցանկություն է հայտնել խորացնել համագործակցությունը Էթնիկ փոքրամասնությունների խորհրդի հետ և նշել, որ հարաբերությունները պետք է վարվեն հաստատության մանդատի շրջանակներում՝ որոշակի շահավետ արդյունքների հասնելու համար։

Public Defender Meets Members of Public Defender’s Council of Ethnic Minorities
On April 20, 2023, Public Defender Levan Ioseliani met with members of the Council of Ethnic Minorities of the Public Defender.
Representatives of ethnic minority organizations operating in Tbilisi and regions attended the introductory meeting. The attendees discussed problems and achievements relating to the ethnic minorities’ rights and integration, preservation of cultural and historical heritage, necessity of involvement of ethnic minorities in the political life, use of resources of the young generation, including graduates of the 1+4 programme, in the process of the country's development. Emphasis was placed on establishing relations with the population of conflict regions, especially Ossetian population of the Tskhinvali region, by using public diplomacy.
The Public Defender expressed his desire to deepen cooperation with the Council of Ethnic Minorities and noted that the relationship should be conducted within the mandate of the institution in order to make it possible to achieve certain beneficial results.