Ժողովրդական պաշտպանի պաշտոնակատարը հանդիպումներ է անցկացրել Գորիի մունիցիպալիտետում
2023 թվականի մարտի 2-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի պաշտոնակատար Թամար Գվարամաձեն մի քանի հանդիպումներ է անցկացրել Գորիի մունիցիպալիտետում։
Շիդա Քարթլիի պետական ​​լիազոր Միխեիլ Շաղուլաշվիլիի հետ հանդիպմանը լիազորը խոսեց Գորիի մունիցիպալիտետում նախատեսվող ծրագրերի մասին: Կողմերը քննարկել են Գորիի սոցիալական բնակարաններում տիրող ծանր իրավիճակը և Գորիի մունիցիպալիտետի Զարդիաանթկարի գյուղում բնակվող ընտանիքների տների վերականգնման հարցը։
Ավելի ուշ Ժողովրդական պաշտպանի պաշտոնակատարը Մեջվրիսխևի գյուղում հանդիպել է Ռուսաստանի օկուպացիոն ուժերի կողմից տարբեր ժամանակներում ապօրինի բերման ենթարկված անձանց, ովքեր խոսել են օկուպացված տարածքում մեկուսարանում տիրող պայմանների և իրավիճակի մասին։
Օրվա վերջում Թամար Գվարամաձեն այցելեց Գորիի ընտանեկան բռնության զոհերի ծառայությունների ապաստարան, ծանոթացավ հաստատությունում տիրող իրավիճակին, ընտանեկան բռնության և կանանց նկատմամբ բռնության զոհերի աջակցության ծառայությունների գործունեությանը և տեսլականին, հետագա բարելավման խնդիրների համար:
Հանդիպումներին մասնակցել են նաև գրասենյակի Արևելյան Վրաստանի բաժնի ղեկավար Գիորգի Տալախաձեն և Շիդա Քարթլիի տարածաշրջանային գրասենյակի ներկայացուցիչներ Անա Ջանիաշվիլին և Թամար Լևանաձեն։

On March 2, 2023, acting Public Defender of Georgia Tamar Gvaramadze held several meetings in the Gori municipality.
At the meeting held with the State Representative in Shida Kartli, Mikheil Shakulashvili, the State Representative talked about the projects planned in the Municipality; The parties discussed the difficult situation in the Gori social housing and the rehabilitation of the houses of the families living in the village of Zardiaantkari, Gori municipality.
Later, the acting Public Defender met the persons illegally detained by the Russian occupation forces at different times in the village of Mejvriskhevi, who spoke about the conditions and situation in the isolation cells in the occupied territory.
At the end of the day, Tamar Gvaramadze visited the shelter for victims of domestic violence in Gori, checked the situation in the institution, the functioning of the support services for victims of domestic violence and violence against women, and received information about the vision for future improvement issues.
The Head of the Eastern Georgia Division of the Office, Giorgi Talakhadze, and representatives of the Shida Kartli Regional Office, Ana Janiashvili and Tamar Levanadze, also took part in the meetings.