Ժողովրդական պաշտպանը ներկայացրել է տեղակալներին
2023 թվականի ապրիլի 3-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանը ներկայացրել է տեղակալներին։
Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալը և գրասենյակի ղեկավարը կրկին կլինի Թամար Գվարամաձեն։
Էլենե Ղուդուշաուրին կհամակարգի և կվերահսկի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի քրեական արդարադատության դեպարտամենտի, կանխարգելման ազգային մեխանիզմի, ռազմավարական դատավարության բաժնի, վերլուծական բաժնի և մարդու իրավունքների կրթության վարչության գործունեությունը:
Նաթիա Ջուլակիձեն կհամակարգի և կվերահսկի Երեխաների իրավունքների, Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների դեպարտամենտի, Գենդերային իրավահավասարության դեպարտամենտի, Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի Արևմտյան Վրաստանի բաժնի, Արևելյան Վրաստանի բաժնի իրավահավասարության դեպարտամենտի գործունեությունը:

Public Defender Introduces His Deputies
At the press conference held on April 3, 2023, the Public Defender of Georgia introduced his deputies.
Tamar Gvaramadze will continue to serve as the First Deputy Public Defender and head of the office.
Elene Ghudushauri will coordinate and supervise the activities of the Criminal Justice Department, National Preventive Mechanism, Strategic Litigation Division, Analytical Department and Department of Human Rights Education of the Public Defender's Office.
Natia Julakidze will coordinate and supervise the activities of the Department of the Rights of the Child, Department of the Rights of Persons with Disabilities, Equality Department, Gender Department, as well as East Georgia and West Georgia Divisions.