Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալը մինչ Ժողովրդական պաշտպանի ընտրությունը կկատարի նրա պարտականությունները
2022 թվականի դեկտեմբերի 9-ից «Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի մասին» օրգանական օրենքի 9-րդ հոդվածի երրորդ պարբերության համաձայն՝ մինչև Ժողովրդական պաշտպանի ընտրությունը իր պարտականությունները կատարում է Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն։
Ներկայումս Վրաստանի խորհրդարանում շարունակվում է նոր Ժողովրդական պաշտպանի ընտրության գործընթացը։
Ինչպես հայտնի է հանրությանը, Վրաստանի 6-րդ Ժողովրդական պաշտպան Նինո Լոմջարիայի լիազորությունների ժամկետը լրացել է 2022 թվականի դեկտեմբերի 8-ին։

First Deputy Public Defender to Serve as Acting Public Defender until Election of New Public Defender
From December 9, 2022, in accordance with paragraph 3 of Article 9 of the Organic Law on the Public Defender of Georgia, Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, will serve as acting Public Defender until the election of a new Public Defender.
Currently, work is still ongoing on the process of electing a new Public Defender in the Parliament of Georgia.
As the public is aware, the term of office of the 6th Public Defender of Georgia, Nino Lomjaria, expired on December 8, 2022.